خانه کتاب الکترونیکی

مجتمع آموزشی فرهنگی بهار نور معرفت

 • دوستی شبیه الاکلنگ است

  دریافت کتاب
  14
  7

  دوستی یک جورهایی شبیه الاکلنگ است . وقتی هر دو طرف برابر باشد ،الاکلنگ به تعادل می رسد . ما بعضی وقت ها غرق در شادی هستیم اما دوستمان حسابی غمگین است . گاهی هم اوضاع برعکس می شود و ما احساس ناراحتی می کنیم. چطور می شود الاکلنگ دوستی را به تعادل رساند؟

 • خانواده شبیه کیک است.

  دریافت کتاب
  6
  4

  هر کدام از خانواده ها ،شکل و اندازه ی خاص خود را دارد.با کمک خانواده احساس می کنیم به چیزی تعلق داریم. عشق،یاری و حمایت خانواده تا همیشه با ماست... حتی وقتی جایی دور از آن به سر می بریم،زمانی که خانواده در قلب ما است ،همه جا شبیه خانه ی خودمان است.

 • مغز شبیه باغ است .

  دریافت کتاب
  4
  2

  مغز ما شبیه باغی شگفت انگیز است .باغ ها کلی مسیر و جاده ی جورواجور دارند که هر کدام به جایی متفاوت ختم می شود ؛ زمین های بزرگ و خالی برای بازی کردن یا شناختن موضوعات جدید.هر باغ بخش هایی دارد که می شود داخلش گیاه کاشت یا چیزهایی ماندگار خلق کرد. باغ ها جای خیلی خوبی برای رشد کردن و یاد گرفتن هستند .

 • عشق شبیه درخت است.

  دریافت کتاب
  3
  0

  عشق چیز ارزشمندی است و مانند یک موجود زنده رشد می کند ؛درست مثل درخت ها ... درختی جادویی که می شود از آن بالا رفت،روی شاخه های بزرگش لم داد و با خیال راحت از دنیا لذت برد . عشق شکل ها و اندازه های جورواجوری دارد . عشق مانند درخت ،هر روز بزرگ و بزرگتر می شود ...

 • نگرانی شبیه ابر است.

  دریافت کتاب
  4
  1

  بعضی روزها آن قدر خوبند که دوست داریم برای همیشه جایی نگه شان داریم. اما بعضی روزهای دیگر ،حتی دوست نداریم از رختخواب بلند شویم. نگرانی شبیه ابر است ؛ابری سیاه که آسمان روزمان را تیره و تار می کند . کنار گذاشتن نگرانی ها ،سخت ترین روزها را هم کمی آفتابی می کند...

 • زندگی شبیه باد است .

  دریافت کتاب
  3
  1

  زندگی شبیه باد است.وقتی باد نمی ورزد،همه چیز آرام می گیرد .از چرخیدن و تاب خوردن و اوج گرفتن خبری نیست. اما راستی باد کجا می رود ؟ اسمارت کیدز می گوید:هر چند که مرگ برای ما هنوز ناشناخته و رمزآلود است .اما شونا آینز این موضوع را برای کودکان توضیح می دهد،طوری که برای آنها قابل فهم باشد .او به کمک تصاویر زیبا مرگ را که بخشی از زندگی طبیعی است به کودکان می شناساند.

 • اینترنت شبیه چاله است.

  دریافت کتاب
  3
  1

  این کتاب با رویکردی ملایم و مستقیم ،به مسائل هیجانی پیش روی کودکان می پردازد و زمینه ای فراهم می کند تا احساسات و مشکلات آن ها ،راحت تر در فضای خانواده و دوستان به بجث گذاشته شود. شونا آینز،نویسنده این کتاب ها و متخصص روان شناسی بالینی و جنایی،سال ها است در زمینه ی کمک به کودکانی که در شرایط دشوار قرار دارند ،کار می کند. به خوبی تفریح و تهدید را در فضای مجازی به کودکان آموزش می دهد.این کتاب را به والدینی که فرزندشان به تازگی از فضای اینترنت استفاده می کنند توصیه می کنم ،متن جالب و مقایسه ی جالب اینترنت با چاله بسیار تامل برانگیز است.

 • خشم شبیه سپر است

  دریافت کتاب
  14
  6

  خشم شبیه سپر است خشم، احساسی شدید و پرقدرت است. خشم به ما کلی انرژی می‌دهد و وقت‌هایی که مشکلی پیش می‌آید یا چیزی درست کار نمی‌کند، باخبرمان می‌کند. بدنمان با خشمگین شدن، از ما محافظت می‌کند و هوایمان را دارد. خشم یک‌جورهایی شبیه سپر است.